Jak dominujący jest Bitcoin w kryptońskiej przestrzeni?

Jak dominujący jest Bitcoin w kryptońskiej przestrzeni?

Bitcoin jest prawdopodobnie dominującą krypto walutą w całej cyfrowej przestrzeni zasobów, ale jak bardzo jego dominacja jest realna?

Jak bardzo Bitcoin jest dominujący, dokładnie?
W porównaniu do wszystkich innych aktywów kryptońskich, dominacja Bitcoin’a wynosi około 60%. Jednak wielu analityków uważa, że porównywanie go z innymi monetami lub żetonami nie jest do końca sprawiedliwe i że powinien on być porównywany tylko z walutami, które starają się być legalnymi pieniędzmi lub które starają się zastąpić fiat. Przyznając, że tak jest, dominacja Bitcoin’a wzrosłaby do 80 procent.

Jordan Tuwiner – inwestor Indeksu Dominacji Realnych Bitcoinów – sugeruje, że dominacja Bitcoinów na rynku powinna być ustalana poprzez zestawianie ich z wszystkimi innymi walutami kryptograficznymi, które są wydobywane lub budowane od podstaw. Jedną z wielkich rzeczy, które sugeruje zrobić, aby wymyślić prawidłowy wskaźnik jest wyrzucenie wszystkich walut, które pojawiły się w początkowej ofercie monet (ICO) lub poprzez sprzedaż żetonów. To automatycznie zdyskwalifikowałoby popularne stabilne waluty, takie jak Tether, biorąc pod uwagę ich centralizację.

On twierdzi:

Problem z ICO jest taki, że są one centralnie kontrolowane. Powiedzmy, że Bitcoin Exchange legalnie uwalnia akcje poprzez żetony. Inne indeksy dominacji prawdopodobnie zawierałyby to w swoim indeksie. Jeśli tak, to dlaczego nie włączyć całego rynku akcji? ICO lub akcje, które są żetony nie starają się być pieniądze, a zatem nie powinny być mierzone w indeksie dominacji z bitcoin … Bitcoin Trader jest konkurencyjny jako pieniądze, a nie jako akcje lub żetony. Stabilne monety, chociaż łatwiej je przenieść niż normalne fiaty w banku, są nadal tylko żetonami zabezpieczonymi fiatem. Monety, które nie używają dowodu pracy, mogą być wstępnie wydobyte lub nie są w rzeczywistości rzadkie, ponieważ do ich produkcji nie jest wymagana prawdziwa praca.

Czy jednak według analizy Jordanii Etereum nie musiałoby zostać wycięte z wszelkich rozważań?

Czy to wykluczyłoby Ethereum?

Tuwiner mówi, że jego badania utorowały drogę do włączenia Ethereum z kilku powodów, z których głównym jest to, jak duże to jest dostał. Mówi:

Prawdopodobnie są setki, jeśli nie tysiące monet na większości indeksów dominacji, które są sztucznie nadmuchiwane… Żadna z monet użytych w indeksie nie jest wcześniej wydobywana, poza Eterem. Rozmawialiśmy o tym, czy włączyć Etereum, ale ostatecznie zostawiliśmy je w indeksie, ponieważ jest to druga co do wielkości moneta i jest używana przez ludzi jako pieniądz. Istnieje możliwość jej włączenia lub wyłączenia, ponieważ społeczność kryptońska jest podzielona na dwie części, czy Ethereum może funkcjonować jako pieniądz.

Granted Ethereum został wykluczony z rozważań, dominacja Bitcoin’a na rynku ostatecznie wystrzeliłaby do ponad 90 procent w momencie pisania.

 

Kommentare sind geschlossen.